Reklam
Reklam
haber.wahde.com

Sur'dan Acı Haber Geldi 3 Askerimiz Şehit Oldu

Sur'dan Acı Haber Geldi 3 Askerimiz Şehit Oldu

SUR'DAN ACI HABER GELDi 

şehitDiyarbakır'ın Sur ilçesinde teröristlerle girdikleri çatışmada ağır yaralanan 3 asker yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

01 Şubat 2016 tarihinde Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu üç kahraman silah arkadaşımız ve iki kahraman polisimiz ağır şekilde yaralanmışlardır.
 
Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen iki silah arkadaşımız kurtarılamayarak saat 09:07’de şehit olmuşlardır.
 
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza ve Emniyet Teşkilatımızın kahraman mensuplarına acil şifalar temenni ediyoruz.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
3 ASKER İLE 1 POLİS DAHA YARALANDI
 
Diyarbakır’ın Sur İlçesinde sabah saatlerinde başlayan şiddetli çatışma bazı noktalarda devam ediyor. Sabah 2 güvenlik görevlisinin şehit olduğu, 3 güvenlik görevlisinin yaralandığı çatışmadan sonra, 3 asker ve 1 polis memurun daha yaralandığı belirtildi. 4 yaralı hastanede tedavi altına alındı.
 
ŞEHİTLERDEN 1’İ TEĞMEN
 
Bu sabah şehit olan askerlerden 1’inin teğmen olduğu öğrenilirken; sabah saatlerinde başlayan operasyonlarda yaralı güvenlik görevlisi sayısının da 4’ü asker, 3’ü polis olmak üzere 7’ye yükseldiği belirtildi. Sur’daki yoğun çatışma nedeniyle Gazi caddesine sivillerin giriş çıkışlarına izin verilmedi.